Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić.
Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Czym leczymy ból gardła

  Według badania OTC Track, przeprowadzonego przez TNS OBOP, aż 80% Polaków sięga po środki na ból gardła. Najbardziej znane marki leków tego typu dostępne bez recepty to: Cholinex (72%), Chlorchinaldin i Neo-Angin (po 69% każda marka) oraz Septolete (59%) i Strepsils (49%). Wymienione marki należą również do najczęściej używanych, przy czym Chlorchinaldin częściej stosują osoby starsze w wieku powyżej 40 lat, a po Cholinex i Septolete siegają głównie osoby młode do 29 roku życia, w tym przede wszystkim kobiety. Neo-Angin największą popularnością cieszy się natomiast wśród osób w wieku 30-39 lat.

  Jeśli chodzi o intencję zakupu tych leków to największy odsetek Polaków deklaruje zakup Cholinexu (częściej niż w populacji deklarują tak kobiety i osoby w wieku do 29 lat, rzadziej osoby po 40 roku życia). Na kolejnych miejscach plasuje się Chlorchinaldin (częściej osoby w wieku 40-49 lat, rzadziej osoby młode do 29 lat) i Neo-Angin (częściej mieszkańcy miast od 100 do 500tys. mieszkańców). Żadnej marki leku na ból gardła nie zamierza kupić 14% Polaków.

  Badanie OTC Track przeprowadzono w styczniu 2003r. na reprezentatywnej próbie 1125 Polaków w wieku 15 lat i więcej.

  OTC Track to badanie o charakterze syndykatowym prowadzone dla marek leków dostępnych bez recepty. OTC Track obejmuje monitoring znajomości marek, reklam oraz używania leków OTC na przestrzeni całego roku. Każdego tygodnia w badaniu uczestniczy 250 Polaków w wieku 15 lat
  i więcej i wypowiada się na temat leków z różnych kategorii (np. środki przeciwbólowe, środki na ból gardła, witaminy i inne).

  Taylor Nelson Sofres OBOP (TNS OBOP) jest jedną z wiodących firm badawczych działających na rynku polskim. Jego korzenie sięgają 1958 r., kiedy to powstał Ośrodek Badania Opinii Publicznej. W 1998 r. OBOP włączony został w struktury międzynarodowej grupy badawczej Taylor Nelson Sofres. Sieć TNS działa w ponad 50 krajach i należy do grona światowych liderów informacji marketingowej. TNS OBOP przeprowadza badania ilościowe i jakościowe. Od 1997 r. prowadzi ogólnopolski elektroniczny pomiar widowni telewizyjnej (tzw. telemetria). Zgodnie ze strategią TNS Worldwide, TNS OBOP rozwija sektory badawcze, jak również wprowadza na polski rynek licencjonowane produkty sieci TNS. Należą do nich m.in.: BuyTest, Conversion Model, NeedScope, badania trackingowe w systemie Miriad i FoQus2.

  [Rowland Communications>

  Newsy

  81 dzień2019
  marzec
  piątek
  Bogusława, Jagody, Katarzyny  
  284 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach