PrzyjaĽń z całym ¶wiatem zaczyna się od przyjaĽni z najbliższym otoczeniem.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Nowy lek przeciw nowotworom

  Nowy, eksperymentalny lek wybiórczo niszczy komórki raka, a oszczędza zdrowe – informuj± naukowcy z USA na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”.

  Naukowcy z firmy biotechnologicznej Cyclis Pharmaceuticals Inc. w Norwood w stanie Massachusetts pod kierunkiem dr. Chianga J. Li testowali wpływ małocz±steczkowego zwi±zku o nazwie beta-lapachon na komórki nowotworowe i prawidłowe komórki ludzkie hodowane w laboratorium.

  Okazało się, że lek wybiórczo niszczy komórki nowotworowe, gdyż uruchamia w nich procesy samobójczej ¶mierci, tzw. apoptozy. Komórki raka poddane działaniu beta-lapachonu miały podwyższony poziom białka zwi±zanego z procesem apoptozy. Nie zaobserwowano podobnego wpływu na zdrowe komórki ludzkie.

  „Apoptoza jest naturalnym sposobem pozbywania się z organizmu ‚niebezpiecznych’ komórek, w których DNA uległo uszkodzeniu i nie może być skutecznie naprawione. W komórkach nowotworowych procesy, które uruchamiaj± apoptozę nie zachodz± prawidłowo, a zmienione komórki dziel± się dalej” – tłumaczy dr Li.

  Jak dodaje: „Nasze wyniki dowodz±, że z użyciem małocz±steczkowego leku można wybiórczo kierować komórki raka na drogę apoptozy. To nowe podej¶cie stwarza szansę odkrycia kolejnych zwi±zków, których mechanizm działania będzie podobny i które znajd± zastosowanie w leczeniu różnych nowotworów”.

  [Zdrowie.med.pl>

  Newsy

  200 dzień2019
  lipiec
  pi±tek
  Alfreny, Rufina, Wincentego  
  165 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach