Nadzieja jest
nieodłącznym elementem życia.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Czy premiera stać na taki prezent

  Forum Kobiet Polskich, reprezentujące 56 organizacji kobiecych, zwróciło się do premiera Leszka Millera, aby w ramach prezentu z okazji Dnia Kobiet odwołał posłankę Unii Pracy Izabelę Jarugę – Nowacką z urzędu Pełnomocnika do spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.

  Panie z Forum swój wniosek uzasadniły przede wszystkim brakiem jakichkolwiek pozytywnych dokonań Jarugi – Nowackiej w okresie sprawowania przez nią tego urzędu oraz faktem, że regularnie podejmuje działania jawnie godzące w dobro kobiet w Polsce.

  Pierwszy rok funkcjonowania urzędu ds. równego statusu to wydatki w kwocie 2,5 mln złotych. W efekcie społeczeństwo otrzymało kilka kontrowersyjnych broszur oraz niepoważną akcję okulary równościowe. Urząd nie dokonał niczego, co sprzyjałoby poprawie sytuacji kobiet w Polsce.

  Publiczne wypowiedzi Izabeli Jarugi – Nowackiej pełne są frazesów o potrzebie sprawiedliwego podziału obowiązków w rodzinie, ale autentyczna pomoc kobietom leży poza sferą jej zainteresowań. Nie zrobiła nic, aby zapobiec drastycznemu ograniczeniu świadczeń na rzecz kobiet, w tym likwidacji zasiłku porodowego, korzystniejszych urlopów macierzyńskich czy pomocy materialnej dla najuboższych kobiet w ciąży.

  Działania pani pełnomocnik mają jeden cel – jest nim wprowadzenie w Polsce swobody aborcji oraz zamiana wychowania prorodzinnego w szkołach na antywychowawczą edukację seksualną. Izabela Jaruga – Nowacka publicznie demonstruje w tej sprawie swoje ideologiczne przekonania, podaje informacje niezgodne z danymi rządowych raportów nt. funkcjonowania ustawy o planowaniu rodziny.

  Forum Kobiet Polskich zarzuciło Izabeli Jarudze – Nowackiej, że reprezentując jedynie własne poglądy, uzurpuje sobie prawo do występowania w obronie interesów wszystkich Polek. „Nie jest prawdą, wbrew temu, co twierdzi pani pełnomocnik, że Polki nie rozumieją, czym są prawa kobiet i dopiero muszą nauczyć się, jak z nich korzystać. Jest oczywiste, że my kobiety mamy prawo żyć godnie i realizować się we wszystkich dziedzinach, zapewnia nam to Konstytucja RP. Nie życzymy sobie jednak, aby nasze prawa i autentyczne problemy były sprowadzane do skrajnych akcji feministycznych” – napisały w liście do premiera autorki listu.

  W imieniu Forum Kobiet Polskich list podpisały Ewa Kowalewska i Anna Lisiewicz.

  [Forum Kobiet Polskich – 07.03.2003 r.>

  Newsy

  200 dzień2019
  lipiec
  piątek
  Alfreny, Rufina, Wincentego  
  165 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach