Kiedy coś uparcie gaśnie
- zaufaj iskierce nadziei.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Uszy to wyjatkowo delikatny instrument…

  Uszy to wyjątkowo delikatny instrument do odbioru odgłosów płynących z zewnątrz. Nierzadko osłabienie słuchu spowodowane jest niedbalstwem i zwykłym brakiem higieny. Dotyczy to szczególnie czyszczenia uszu z zalegającej w nich woskowiny.

  Woskowina w naturalny sposób natłuszcza przewód słuchowy. Jej wydzielanie zwiększa się na skutek czynników, takich jak zanieczyszczenie powietrza, hałas, używanie słuchawek wkładanych do ucha (walkmany lub discmany, aparaty słuchowe, zestawy głośnomówiące), a także naturalny proces starzenia się… Lekarz pomoże
  Laryngolodzy uważają, że zaleganie woskowiny jest niepożądane nie tylko ze względów higienicznych. Wydzielana w zbyt dużej ilości woskowina zalega w przewodzie słuchowym i jeśli nie jest regularnie usuwana, z czasem twardnieje, tworząc tzw. korek woskowinowy, który powoduje znaczne pogorszenie słuchu. W efekcie pacjenci zazwyczaj trafiają do laryngologa, który za pomocą specjalistycznych narzędzi wyciąga lub wypłukuje korek, przywracając pacjentowi dobrą jakość słuchu. Zabieg taki trzeba jednak okresowo powtarzać, ponieważ woskowina wydziela się nadal nadmiernie.

  Samemu nie!
  Chcąc uniknąć tych problemów, wiele osób próbuje usunąć zanieczyszczenia z uszu, wkładając do przewodu słuchowego patyczki, zapałki itp. To bardzo niebezpieczne, gdyż może spowodować podrażnienie gruczołów znajdujących się w przewodzie słuchowym i jeszcze większe wydzielanie woskowiny. W najgorszym wypadku może też skończyć się uszkodzeniem ucha zewnętrznego, ostrym stanem zapalnym lub uszkodzeniem błony bębenkowej, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu.

  Newsy

  199 dzień2019
  lipiec
  czwartek
  Kamila, Karoliny, Roberta  
  166 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach