Miłość wszystko zwycięża
i my ulegamy miłości.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Mózg dzieci z autyzmem rośnie za szybko

  Zbyt szybki rozwój mózgu w pierwszym roku życia może być wczesnym objawem autyzmu – informuje „Journal of the American Medical Association” (JAMA).

  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z University of California w San Diego oraz Children’s Hospital w San Diego, mały obwód głowy dziecka przy urodzeniu (mniejszy niż u 75 procent całej populacji), a następnie szybkie i nadmierne jego powiększanie się w pierwszym roku życia (do obwodu większego niż u 85 procent populacji) może mieć związek z rozwojem autyzmu w późniejszym okresie.

  Autyzm – zaburzenie rozwoju, które sprawia, że chory zamyka się we własnym świecie – jest stosunkowo częste (występuje u jedno na 160 dzieci). W Polsce jest około 20 tys. dzieci i osób dorosłych z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwoju. Autyzm wykrywany jest zwykle w wieku 2-4 lat-na podstawie nietypowego zachowania, opóźnienia mowy i zaburzonych reakcji emocjonalnych.

  Nadmiernie szybki wzrost mózgu, a co za tym idzie, także obwodu głowy, znacznie wyprzedza pierwsze kliniczne objawy autyzmu.

  Zdaniem uczonych przeprowadzane przy każdej wizycie u lekarza proste pomiary obwodu głowy dziecka pozwolą wcześniej wykryć ryzyko autyzmu (a także takie patologie, jak wodogłowie czy zaburzenia metaboliczne). Wcześniejsze wykrycie pozwala na skuteczniejszą terapię.

  Najprawdopodobniej zbyt szybki wzrost mózgu nie pozwala dziecku na prawidłowe poznawanie otaczającego je świata i właściwy rozwój połączeń nerwowych – przypuszczają naukowcy.

  Dalsze badania – przeprowadzone na dużej grupie dzieci poniżej trzeciego roku życia – mają śledzić ich rozwój w ciągu kilku lat. Dokładną ocenę struktury mózgu zapewni wykorzystanie techniki rezonansu magnetycznego.” – źródło:Warszawa(PAP)z 2003-07-16″

  Newsy

  199 dzień2019
  lipiec
  czwartek
  Kamila, Karoliny, Roberta  
  166 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach