Czas jest najlepszym nauczycielem, ale nieczęsto ma dobrych uczniów.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Zmienić gesty w słowa-AcceleGlove

  Zintegrowany w rękawicy miniaturowy komputer interpretuje sygnał z czujników, wyodrębnioną zaś treść kieruje na wyświetlacz bądź do syntezatora mowy. W tej chwili urządzenie „rozpoznaje” około 200 słów..

  W ramach pracy doktorskiej Jose Hernandeza-Rebollara (The George Washington University) powstaje urządzenie mające ułatwić życie osobom niesłyszącym. Nosi ono nazwę AcceleGlove i ma formę rękawicy wyposażonej w sensory śledzące ruchy palców i ramienia, umożliwia tłumaczenie gestów języka migowego na mowę i tekst.

  Zintegrowany w rękawicy miniaturowy komputer interpretuje sygnał z czujników, wyodrębnioną zaś treść kieruje na wyświetlacz bądź do syntezatora mowy. W tej chwili urządzenie „rozpoznaje” około 200 słów, wciąż jednak trwają prace nad jego udoskonaleniem. Zdaniem pomysłodawcy, elektroniczna rękawica na prawą rękę ma szansę trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Na AcceleGlove dla obu rąk trzeba będzie nieco zaczekać.

  Autor projektu wierzy, że opracowywany przez niego sprzęt już wkrótce pomoże w codziennym funkcjonowaniu ludzi niesłyszących. Najwięcej korzyści ma on przynieść rodzinom, których nie wszyscy członkowie mają problemy ze słuchem. Istnieje poza tym możliwość takiego dostosowania rękawicy, by tłumaczyła ona gesty nie na język angielski, ale np. na hiszpańki, co w znacznym stopniu może ułatwić imigrantom przystosowanie się do nowego środowiska. Entuzjazmu twórcy AcceleGlove nie podziela Andrew J. Lange, prezes National Association of the Deaf. Jego zdaniem, elektroniczna rękawica doprowadzi do degradacji unikalnej subkultury, której istotą jest używany przez głuchych język migowy.

  Co ciekawe, podobną technologię rozwija amerykańskie wojsko. Ma ona umożliwić bezgłośne komunikowanie się żołnierzy na polu walki.” -Opr.:Anna Wasilewska-Śpioch z 07.08.2003r. CET Dziennk Internautów”

  Newsy

  261 dzień2019
  WRZESIEŃ
  środa
  Ireny, Irminy, Stanisława  
  104 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach