Prawdziw± miło¶ć może zniszczyć tylko ¶mierć.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Bank DNA dla badań nad chorob± Alzheimera

  Działaj±ce w Ameryce Stowarzyszenie Alzheimera (Alzheimer’s Association) wraz z Narodowym Instytutem ds. Starzenia (National Institute on Aging – NIA) zapowiedzieli stworzenie banku DNA gromadz±cego materiał genetyczny pobrany od rodzin osób, które zachorowały na chorobę Alzheimera po 60 rż.

  Zebranie tak dużego materiału do badań genetycznych pozwoli na szybsze dokończenie prac badawczych nad etiologi± oraz metodami zapobiegania i leczenia choroby Alzheimera.

  Do tej pory udało się powi±zać odmianę choroby Alzheimera, która objawia się u młodszych osób, z trzema genami. U większo¶ci z 4 mln Amerykanów chorych na chorobę Alzheimera występuje jednak póĽniejsza forma tej choroby, rozpoznawana po 60. rż., której genetycznych przyczyn nie udało się jeszcze ustalić.

  Projekt finansowany przez NIA kosztować będzie ok. 2 mln USD rocznie. Szacuje się, że prace polegaj±ce na identyfikacji pacjentów oraz zebraniu i analizie próbek potrwaj± 3 lata. Do tej pory udało się zidentyfikować ponad 100 rodzin, w których stwierdzono jeden lub więcej przypadków choroby Alzheimera. Prace badawcze prowadzone s± w Indiana University Medical Center w Indianapolis. Stowarzyszenie Alzheimera wspiera projekt od strony promocyjnej, informuj±c i przekonuj±c chorych i ich rodziny do wzięcia udziału w badaniu.(inf. wł.) 24.07.2003″ – Medycyna Praktyczna”

  Newsy

  324 dzień2019
  LISTOPAD
  ¶roda
  Anatola, Edyty, Rafała  
  41 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach