Tylko ludzie o wielkich zaletach serca
maj± przyjaciół.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Dokładniejsze badanie serca dziecka

  Udoskonalone badanie EKG płodu pozwoli lepiej ocenić stan nienarodzonego dziecka, nawet w przypadku ci±ży mnogiej – informuj± brytyjscy badacze na łamach „British Journal of Obstetrics and Gynaecology”.

  Zakłócenia w pracy serca płodu mog± zapowiadać poważne problemy – nawet zagrożenie życia. Płodowe badanie EKG (fECG) wprowadzono w latach 60-tych. Umieszczone na brzuchu matki elektrody odbieraj± impulsy elektryczne wytwarzane przez małe serce. Badanie jest ednak trudne technicznie – problem stanowi wyodrębnienie EKG dziecka z zakłóceń tła.

  Dzięki udoskonaleniom opracowanym przez QuinetiQ – największ± w Europie organizację naukowo-techniczn± – udało się znacznie zwiększyć czuło¶ć metody.

  Sygnały z elektrod s± przesyłane do komputera, który dzięki nowemu, skutecznemu oprogramowaniu odfiltrowuje zakłócenia zwi±zane z tłem, wzmacnia i zapisuje sygnał. Po raz pierwszy w ¶wiecie udało się rozdzielić poszczególne sygnały nawet w przypadku ci±ży mnogiej.

  Ogółem w kilku szpitalach w Wielkiej Brytanii przebadano już z powodzeniem ponad 600 ciężarnych kobiet pomiędzy piętnastym a czterdziestym tygodniem ci±ży – w¶ród nich były także ci±że bliĽniacze, a nawet trojaczki.” Warszawa(PAP, Zdrowie.med.pl z 12-08-2003
  Ľródło”

  Newsy

  261 dzień2019
  WRZESIEŃ
  ¶roda
  Ireny, Irminy, Stanisława  
  104 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach