Miłość wszystko zwycięża
i my ulegamy miłości.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Tabletka na brzuch- c.d. aborcji

  Coraz częściej kobiety zdecydowane na aborcję sięgają nie tylko po dostępną na czarnym rynku pigułkę wczesnoporonną RU-486, ale i dostępny w aptekach specyfik przeciw wrzodom cytotec.

  Przyjęcie od 8 do 16 tabletek tego środka w pierwszych 7-9 tygodniach ciąży może w ciągu kilku dni wywołać poronienie. Liczba osób stosujących cytotec (znany też pod nazwą mizoprostol) gwałtownie rośnie, szczególnie w krajach o rygorystycznych przepisach antyaborcyjnych.

  – Docierają do nas doniesienia, że również Polki wykorzystują ten lek w celach aborcyjnych – mówi prof. Stanisław Radowicki, konsultant krajowy ds. ginekologii i położnictwa.

  Jedną z przyczyn popularności tego środka jest jego cena. Za przeprowadzony nielegalnie zabieg aborcyjny trzeba zapłacić od 1200 do 4000 zł.

  „Kuracja” cytotekiem kosztuje w polskich aptekach około 600 zł. Najważniejszymi powodami rosnącej popularności leku są jednak łatwość użycia i dyskrecja, jaką zapewnia kobietom jego stosowanie.

  W Polsce zarejestrowany ponad 10 lat temu cytotec dostępny jest na odpłatną w 100 proc. receptę, ale chorobę wrzodową łatwo symulować.

  Choć przeciwnicy aborcji ostro potępiają tego typu praktyki, wielu ekspertów wypowiada się pochlebnie na temat alternatywnego zastosowania leku. Jednym ze zwolenników jest dr Marsden Wagner, były szef programu Woman’s Health ze Światowej Organizacji Zdrowia.

  – Jeśli uboga kobieta nie będzie miała dostępu do cytotecu, zdecyduje się na pokątną aborcję, z którą wiąże się znacznie większe ryzyko – mówi.

  Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków posunął się nawet do tego, że nakazał umieszczenie na opakowaniach leku sprzedawanego w USA informacji o jego alternatywnym zastosowaniu.

  O możliwości użycia cytotecu do przerwania ciąży informuje polska Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Na swojej stronie internetowej radzi jedynie, by w obawie przed wystąpieniem wad rozwojowych płodu „po zastosowaniu mizoprostolu upewnić się, że ciąża została przerwana”.

  Tylko po co w takim razie organizacje kobiece sprowadzały do Polski pływającą klinikę aborcyjną?- Paweł Szaniawski pszaniawski@newsweek.pl, Joseph Contreras, Kristin Kovner.” Tabletka na brzuch,Newsweek Polska Nr 34/03 str.4″
  Więcej na forum naszego serwisu-wątek Aborcja i Wadliwy płód

  Newsy

  324 dzień2019
  LISTOPAD
  środa
  Anatola, Edyty, Rafała  
  41 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach