Kobieta wybaczy ci wszystko oprócz jednego: tego, że jej nie kochasz.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Kłopoty z matematyką związane z uszkodzeniem mózgu

  Dyskalkulia – trudności z nauką matematyką – dotyczą pięciu procent populacji. Cierpiący na dyskalkulię mają problemy z dodawaniem, odejmowaniem czy liczeniem w pamięci. Mogą one być związane z nieprawidłowościami w części mózgu odpowiedzialnej za rozumienie liczb.

  Trudności z matematyką mogą być związane z patologiczną budową mózgu.

  Dyskalkulia – trudności z nauką matematyką – dotyczą pięciu procent populacji. Cierpiący na dyskalkulię mają problemy z dodawaniem, odejmowaniem czy liczeniem w pamięci. Zdaniem Stanislasa Dehaene z francuskiego instytutu INSERM, mogą one być związane z nieprawidłowościami w części mózgu odpowiedzialnej za rozumienie liczb.

  Badania na zwierzętach wykazały, że neurony w ich mózgach są dostrojone do liczb takich jak trzy lub pięć – co prawdopodobnie pomaga im zdobywać pożywienie i opiekować się potomstwem. Podobny system może działać u ludzi.

  Dehaene zastosował specjalistyczne techniki obrazowania medycznego, aby poznać sposób, w jaki mózg radzi sobie z liczbami. Badania przeprowadził na kobietach z zespołem Turnera. Ta wada genetyczna jest związana z nieobecnością drugiego chromosomu X (zdrowa kobieta ma dwa chromosomy X, mężczyzna – X i Y). Okazało się, że w zespole Turnera występuje zarówno dyskalkulia, jak i zaburzenia budowy części mózgu odpowiedzialnej za liczenie, najprawdopodobniej o podłożu genetycznym.

  Specjalista od leczenia dyskalkulii, prof.Brian Butterworth z University College w Londynie zauważa, że konieczny jest prosty test do wykrywania dyskalkulii, który zaoszczędziłby dotkniętym nią dzieciom upokorzeń w szkole i dał takie możliwości specjalnego nauczania, jakie mają dotknięci dysleksją.” – PAP, MFi
  Kłopoty z matematyką związane z uszkodzeniem mózgu” z 2003-09-13

  Newsy

  89 dzień2020
  marzec
  niedziela
  Marka, Wiktoryny, Zenona  
  277 dni do końca 2020  

  (c) 2003-2020 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach