Nie jestem dziwny. Jestem sob±.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Szansa na życie. Fenyloketonuria TVP1 wtorek 23-09-03 godz. 10.55

  W kolejnym progranmie w TVP1 „Szansa na życie” we wtorek 23 wrze¶nia 2003, godz. 10.55 mowa będzie o jednej z dwóch najbardziej rozpowszechnionych – fenyloketonurii.
  Na temat fenyloketonurii wypowiadaj± się: profesor Andrzej Milanowski, dyrektor Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, oraz dr Elżbieta S±decka
  Choroby metaboliczne spowodowane defektami genów s± liczone w setkach. W tym wydaniu cyklicznego programu „Szansa na życie” mowa będzie o jednej z dwóch najbardziej rozpowszechnionych – fenyloketonurii.

  Jest to choroba polegaj±ca na niewła¶ciwym metabolizmie jednego ze składników diety – fenyloalaniny, która znajduje się w pokarmach zawieraj±cych dużo białka.

  Nadmierne stężenie fenyloalaniny i produktów jej rozpadu we krwi powoduje upo¶ledzenie umysłowe i fizyczne. Jedynym ratunkiem jest rygorystyczne przestrzeganie specjalnej diety od pierwszych dni życia i okresowe badania krwi.

  W programie zostanie przedstawiona dziewczynka z chorob± wykryt± przy urodzeniu, ¶ci¶le przestrzegaj±ca diety, oraz młody mężczyzna z chorob± wykryt± póĽno. Na temat fenyloketonurii wypowiadaj± się: profesor Andrzej Milanowski, dyrektor Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, oraz dr Elżbieta S±decka. Szansa na życie.Fenyloketonuria”

  Newsy

  81 dzień2019
  marzec
  pi±tek
  Bogusława, Jagody, Katarzyny  
  284 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach