Cłowiek kochający bez wzajemności potrfi oddać cały ocean za jedną krople miłości.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Szansa na życie. Fenyloketonuria TVP1 wtorek 23-09-03 godz. 10.55

  W kolejnym progranmie w TVP1 „Szansa na życie” we wtorek 23 września 2003, godz. 10.55 mowa będzie o jednej z dwóch najbardziej rozpowszechnionych – fenyloketonurii.
  Na temat fenyloketonurii wypowiadają się: profesor Andrzej Milanowski, dyrektor Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, oraz dr Elżbieta Sądecka
  Choroby metaboliczne spowodowane defektami genów są liczone w setkach. W tym wydaniu cyklicznego programu „Szansa na życie” mowa będzie o jednej z dwóch najbardziej rozpowszechnionych – fenyloketonurii.

  Jest to choroba polegająca na niewłaściwym metabolizmie jednego ze składników diety – fenyloalaniny, która znajduje się w pokarmach zawierających dużo białka.

  Nadmierne stężenie fenyloalaniny i produktów jej rozpadu we krwi powoduje upośledzenie umysłowe i fizyczne. Jedynym ratunkiem jest rygorystyczne przestrzeganie specjalnej diety od pierwszych dni życia i okresowe badania krwi.

  W programie zostanie przedstawiona dziewczynka z chorobą wykrytą przy urodzeniu, ściśle przestrzegająca diety, oraz młody mężczyzna z chorobą wykrytą późno. Na temat fenyloketonurii wypowiadają się: profesor Andrzej Milanowski, dyrektor Kliniki Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka, oraz dr Elżbieta Sądecka. Szansa na życie.Fenyloketonuria”

  Newsy

  324 dzień2019
  LISTOPAD
  środa
  Anatola, Edyty, Rafała  
  41 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach