Niejedna para małżeńska jest dowodem, że nieszczęścia chodzą parami.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Skandal – TVP2 cięcia w emisji Konkursu osób niepełnosprawnych na festiwalu

  W nocy z niedzieli na poniedziałek telewizyjna „Dwójka” pokazała koncert laureatów 39. Studenckiego Festiwalu Piosenki… Nawet ominęły je kamery pokazujące finał tej części koncertu! Bo co? Aby nie zepsuć obrazka? Bo jedna na wózku inwalidzkim, a druga, mimo 16 lat, ma wygląd małego dziecka?… I to dzieje się w Roku Osób Niepełnosprawnych 2003!!!!

  A konkretnie fragmenty, pomijając wielu wyróżnionych. Niech i tak będzie. Dlaczego jednak usunięto dwie wykonawczynie uhonorowane II nagrodami w konkursie „Bez barier”, który odbył się w ramach festiwalu pod patronatem prezesa PFRON? Nawet ominęły je kamery pokazujące finał tej części koncertu! Bo co? Aby nie zepsuć obrazka? Bo jedna na wózku inwalidzkim, a druga, mimo 16 lat, ma wygląd małego dziecka? Tylko że tej drugiej publiczność, otarłszy załzawione oczy, dała swą nagrodę, wcześniej gorąco oklaskując tę uśmiechniętą – mimo kalectwa, ujmującą ciepłem i afirmacją życia – dziewczynę. Ile trzeba bezduszności, braku taktu, by dokonać takich cięć w montażu? To kwestia braku wyobraźni czy podłości, by nie chcieć zadać sobie pytania, jak się poczuły owa gimnazjalistka i studentka, oglądając taką relację z gali laureatów. W imię czego ta nadawana po północy relacja nie mogła być dłuższa o 6-7 minut?

  Telewizja publiczna raz jeszcze pokazała, jak traktuje swoją misję. Oczekuję, że na ten skandal ktoś z władz TVP zareaguje oraz że ten haniebny i bezduszny krok spotka się także z reakcją władz PFRON-u.

  Szczęśliwa „13”
  (INF. WŁ.) Obiecałem PT Czytelnikom relację z niedzielnego koncertu „13 poetów”, który był ostatnim akordem 39. Studenckiego Festiwalu Piosenki. Ostatnim, przypominającym zarazem biblijną prawdę o tych, co to będą pierwszymi. Jakże szlachetny był to wieczór – liryczny, nastrojowy – z takimi piosenkami, i takąż konferansjerką gospodarza spotkania i jego animatora – Jana Poprawy.

  Poprawa zaprosił, jak rok temu, wykonawców może nie tak znanych, nie utytułowanych, ale ze wszech miar godnych uwagi i sprawiających, że chce się ich słuchać.

  Owacje wzbudziła uhonorowana w ubiegłym roku II nagrodą w konkursie SFP Joanna Lewandowska, która z piosenki grupy Raz Dwa Trzy „I tak warto żyć” zrobiła minispektakl, śpiewając tak, że się czuło ciarki na skórze. Znakomicie wypadła laureatka sprzed roku – Iwona Loranc w dawnej piosence Grzegorza Turnaua „Na młodość”, swoją niezwyczajną ekspresję pokazał Piotr Rogucki, nagrodzony rok temu student krakowskiej PWST…

  Zasadą tego koncertu jest bowiem prezentowanie poetów piosenki, którzy albo sięgają po dawny nagradzany na tym festiwalu repertuar, albo śpiewają swoje utwory – jak Mirosław Czyżykiewicz czy krakowianie Paulina Bisztyga lub Robert Kasprzycki. W tym koncercie w czasie 38. SFP pojawił się zespół Trzy Dni Później; rok później, w minioną sobotę, odebrał I nagrodę. Czy podobnie się stanie z interesującą Marzeną Korzonek, która w niedzielę w koncercie „13 poetów” debiutowała w ramach festiwalu?

  To był bardzo dobry koncert, gorąco przyjmowany przez publiczność i pokazujący ogromnie wartościowe oblicze piosenki studenckiej, bo śpiewających autorów albo wykonawców, którzy w swoje interpretacje wkładają wrażliwość cechującą właśnie poetów. (WAK)- WACŁAW KRUPIŃSKI, 39. Studencki Festiwal Piosenki. Dziennik Polski

  Newsy

  81 dzień2019
  marzec
  piątek
  Bogusława, Jagody, Katarzyny  
  284 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach