Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Apel Fundacji im. Brata Alberta – manifestacja i pikieta

  W zwiazku z absurdalnymi pomysłami opodatkowania organizacji pozarzadowych Fundacja nasza wystosowała apel do wszystkich Przyjaciół z innych stowarzyszen i Fundacji…Fundacja w pełni popiera protest środowisk osób niepełnosprawnych, zagrożonych tzw. reformą premiera Hausnera. Zachęcamy do udziału w pikiecie osób niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych pod Sejmem [u>w dniu 25 listopada br. o godz. 12.00.[/u>

  Szanowni Panstwo! Drodzy Przyjaciele!

  W zwiazku z absurdalnymi pomysłami opodatkowania organizacji pozarzadowych Fundacja nasza wystosowała apel do wszystkich Przyjaciół z innych stowarzyszen i Fundacji. Jest on w załączniku oraz na naszej stronie internetowej.

  Fundacja w pełni popiera protest środowisk osób niepełnosprawnych, zagrożonych tzw. reformą premiera Hausnera. Zachęcamy do udziału w pikiecie osób niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych pod Sejmem [u>w dniu 25 listopada br. o godz. 12.00.[/u>

  Tylko bowiem w solidarnym działaniu możemy przeciwstawić się absurdom włady państwowej, która oszczędności szuka nie u siebie, ale wśród najbiedniejszych. Aż się prosi hasło:

  Mniej urzędników, więcej społeczników

  W imieniu organizacji protestujących proszę o powielenie tej informacji i o przekazanie jej do innych środowisk.

  Szczęśćc Boże
  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  Prezes Fundacji im.św. Brata Alberta
  Duszpasterz Ormian w Polsce

  Fundacja im. Brata Alberta
  Radwanowice 1
  32-064 Rudawa
  tel/fax 012/ 283-90-80, 283-87-59, 0602/ 791-780

  Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach
  Ormiańskie Towarzystwo Kulturalnego w Krakowie

  * * * * * * * *

  Wrocław – Kraków – Łódź – Toruń – Lubin – Sosnowiec, 11 listopada 2003 r.

  [size=18>APEL Fundacji im. Brata Alberta[/size>
  Szanowni Państwo ! Drodzy Przyjaciele !

  Rok temu solidarna postawa osób niepełnosprawnych i ich rodziców oraz wolontariuszy i pracowników organizacji pozarządowych powstrzymała absurdalne pomysły rządu, który na progu Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych starał się pod pozorem urojonych oszczędności wyrzucić niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

  Marsz protestacyjny w Krakowie w dniu 6 grudnia 2002 r. oraz zdecydowany nacisk na parlamentarzystów spowodowały cofnięcie niektórych zapisów rządowych projektów.

  Od kilku miesięcy ten sam rząd stara się po raz kolejny pod pozorem niemniej urojonych oszczędności uderzyć w środowisko organizacji pozarządowych, prowadzących ośrodki dla niepełnosprawnych, kuchnie dla ubogich, hospicja czy szkoły niepubliczne.

  W swych działaniach rząd dąży do opodatkowania tych organizacji oraz podzielenia ich na „lepsze”, którym administracja nada status organizacji pożytku publicznego, i na „gorsze”, które tego statusu nie otrzymają.

  Tymi ostatnimi będą przede wszystkim gminne lub powiatowe organizacje, spełniające niesłychanie ważną rolę społeczną /szczególnie w środowisku wiejskim/, ale nie mające odpowiednich struktur, aby sprostać wymogom nowej ustawy.

  To działanie rządu wypływa nie z powodów ekonomicznych, bo oszczędności finansowe są żadne, ale z powodów ideologicznych.

  Postkomuniści bowiem z założenia przeciwstawiają się wszystkiemu, co jest niezależne i nie podporządkowane władzy państwowej.

  Jest to działanie, które uderza w podstawowe zasady Unii Europejskiej, w której organizacje pozarządowe są dla władzy państwowej partnerem w realizacji wielu ważnych programów społecznych.

  W Unii Europejskiej organizacje założone przez wolnych obywateli cieszą się wszechstronnym poparciem i nie muszą, tak jak w Polsce, wychodzić na ulicę w obronie swoich podopiecznych.

  Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach k. Krakowa jako organizacja działająca dla dobra pożytku publicznego i prowadząca na terenie całej Polski 30 ośrodków dla ponad 1000 osób niepełnosprawnych intelektualnie w pełni popiera też protest NSZZ „Solidarność” przeciwko likwidacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  Fundacja zapowiada swój udział w manifestacji, która odbędzie się 25 listopada o godz. 12.00 przed Sejmem w Warszawie, a 26 listopada przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie.

  Fundacja zwraca się z apelem do wszystkich środowisk osób niepełnosprawnych o poparcie działań związkowców i organizacji pozarządowych oraz o wzięcie udziału w zapowiedzianych manifestacjach.

  Tylko bowiem w solidarnym działaniu możemy przeciwstawić się zagrożeniu jakie czeka wszystkie ośrodki dla niepełnosprawnych, prowadzone przez fundacje i stowarzyszenia.
  Szczęść Boże!

  Rada i Zarząd Krajowy Fundacji im. Brata Alberta”

  /z nadesłanej korespondencji z dnia 12-11-2003r./

  Newsy

  23 dzień2019
  STYCZEŃ
  środa
  Fernandy, Jana, Rajmundy  
  342 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach