Nawet cień przyjaciela starczy,
aby uczynić człowieka szczęśliwym.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z myślą o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MYŚLĄ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozłączni
     Gorące Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  Oświata wyprawka szkolna . Pomoc dla pierwszoklasistów

  W 2004 r. „Wyprawka szkolna”, czyli pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, obejmie ok. 114 tys. dzieci.

  Wyprawka będzie składała się z kompletu podręczników i jednorazowego dodatku do zasiłku rodzinnego w wysokości 90 zł.

  W poprzednich dwóch latach dzięki rządowemu programowi „Wyprawka szkolna” blisko 280 tys. pierwszoklasistów otrzymało komplet podręczników i tornister wyposażony w piórnik, kapcie i strój gimnastyczny. Przyjęte przez Radę Ministrów rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2004/2005 umożliwi uczniom spełniającym kryteria zawarte w ustawie o pomocy społecznej otrzymanie kompletu podręczników szkolnych oraz jednorazowego dodatku pieniężnego w wysokości 90 zł.

  Dostaną go też inne dzieci, rozpoczynające naukę w szkole, na które wypłacany jest zasiłek rodzinny. Rząd zakłada, że komplety podręczników otrzyma około 114 tys. uczniów.

  W rezerwie celowej budżetu państwa przeznaczono na to 11 mln zł. W ubiegłym roku książki dostało ponad 137 tys. dzieci, czyli 30 proc. więcej niż przewidywano. Było to możliwe dzięki zawarciu korzystnych umów z wydawcami oraz Pocztą Polską – wyjaśnia Małgorzata Szelewicka, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

  W tym roku MENiS również postara się, by z pomocy skorzystało jak najwięcej dzieci. – Chcemy zapewnić podręczniki także uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę przekracza nieznacznie ustawowe kryterium– dodała rzecznik ministerstwa. Przyznanie pomocy w formie wyprawki następuje na wniosek rodziców ucznia, złożony w szkole, do której dziecko będzie uczęszczało. Jolanta Góra, Rzeczpospolita Nr 40 (1149) czwartek 26 lutego 2004 r. źródło

  Newsy

  81 dzień2019
  marzec
  piątek
  Bogusława, Jagody, Katarzyny  
  284 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach