Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać - to najlepsza filozofia.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  2- 05-04- TV N godz. 16.00 wodogłowie: o Zuzi, Antosiu i Joannie

  2 maja 2004r.o godz. 16.00 w TVN w programie „Zielone drzwi” zostanie poruszony temat wodogłowia. Wystapi w nim 2 dzieci z tym schorzeniem z naszego serwisu: Zuzia c.Anny i Sławomira Koluchów, oraz Anto¶ s. Beaty i Marcina Makowskich.

  2 maja poruszymy kolejny ważny temat, spędzaj±cy sen z oczu wielu rodzicom, czekaj±cym na narodziny dziecka – wodogłowie. Kiedy¶ nazwa tej choroby brzmiała jak wyrok. Teraz jest to problem, z którym można się zmierzyć. Choroba ta może się pojawić nie tylko w fazie prenatalnej, kiedy dziecko rozwija się w łonie matki, ale zdarza się również, że występuje dużo póĽniej, jako konsekwencja np. zapalenia opon mózgowych.

  W studio będziemy go¶cić rodziców Zuzy, dziecka chorego na wodogłowie; Annę i Sławomira Koluchów. Nie zabraknie także głosu specjalisty; tym razem, będzie to „guru lekarzy” jak mówi mama Zuzi – pan profesor Marcin Roszkowski, Kierownik Kliniki Neurochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z rodzicami Zuzy, o której zobaczymy reportaż, będziemy rozmawiać o ich rozterkach i o tym jak sobie radzić w takiej sytuacji.

  O pielęgnacji i rehabilitacji dziecka chorego na wodogłowie z kolei wiele powiedzieć mog± rodzice Antosia Makowskiego, a o ich do¶wiadczeniach usłyszymy w reportażu.

  Pan profesor Marcin Roszkowski opowie nam, jaka jest procedura podejmowania decyzji o operacji dziecka z wodogłowiem. Od pana profesora dowiedzieć się będzie można również o konsekwencji zabiegu wszczepiaj±cego zastawki.

  Przykładem, że będ±c chorym na wodogłowie można prowadzić normalne życie, jest Joanna Golonka, bohaterka ostatniego reportażu.
  To nie jest koniec ¶wiata

  Newsy

  60 dzień2020
  luty
  sobota
  Lecha, Lutomira  
  306 dni do końca 2020  

  (c) 2003-2020 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach