Czas omija miejsca, które wspominamy.

Nowe tematy na Forum
  Artykuły

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA
  Z my¶l± o Tobie - Informator dla rodziców małych dzieci z zespołem Downa

  Z MY¦Lˇ O TOBIE - INFORMATOR DLA RODZICÓW MAŁYCH DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

  Informator ZD
     Przedmowa
     Nierozł±czni
     Gor±ce Pytania
     Dlaczego ja?
     Medycyna
     Rehabilitacja
     Prawo
     Przydatne adresy
  Zespół Downa

  2- 05-04- TV N godz. 16.00 wodogłowie: o Zuzi, Antosiu i Joannie

  2 maja 2004r.o godz. 16.00 w TVN w programie „Zielone drzwi” zostanie poruszony temat wodogłowia. Wystapi w nim 2 dzieci z tym schorzeniem z naszego serwisu: Zuzia c.Anny i Sławomira Koluchów, oraz Anto¶ s. Beaty i Marcina Makowskich.

  2 maja poruszymy kolejny ważny temat, spędzaj±cy sen z oczu wielu rodzicom, czekaj±cym na narodziny dziecka – wodogłowie. Kiedy¶ nazwa tej choroby brzmiała jak wyrok. Teraz jest to problem, z którym można się zmierzyć. Choroba ta może się pojawić nie tylko w fazie prenatalnej, kiedy dziecko rozwija się w łonie matki, ale zdarza się również, że występuje dużo póĽniej, jako konsekwencja np. zapalenia opon mózgowych.

  W studio będziemy go¶cić rodziców Zuzy, dziecka chorego na wodogłowie; Annę i Sławomira Koluchów. Nie zabraknie także głosu specjalisty; tym razem, będzie to „guru lekarzy” jak mówi mama Zuzi – pan profesor Marcin Roszkowski, Kierownik Kliniki Neurochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Z rodzicami Zuzy, o której zobaczymy reportaż, będziemy rozmawiać o ich rozterkach i o tym jak sobie radzić w takiej sytuacji.

  O pielęgnacji i rehabilitacji dziecka chorego na wodogłowie z kolei wiele powiedzieć mog± rodzice Antosia Makowskiego, a o ich do¶wiadczeniach usłyszymy w reportażu.

  Pan profesor Marcin Roszkowski opowie nam, jaka jest procedura podejmowania decyzji o operacji dziecka z wodogłowiem. Od pana profesora dowiedzieć się będzie można również o konsekwencji zabiegu wszczepiaj±cego zastawki.

  Przykładem, że będ±c chorym na wodogłowie można prowadzić normalne życie, jest Joanna Golonka, bohaterka ostatniego reportażu.
  To nie jest koniec ¶wiata

  Newsy

  81 dzień2019
  marzec
  pi±tek
  Bogusława, Jagody, Katarzyny  
  284 dni do końca 2019  

  (c) 2003-2019 Team Dar Życia:: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
  Polecamy:   Forum o zwierzętach